Výzva 1/6

  4.12. 2021

podtitul: pocta Slovanské epopeji pro Jihomoravské dětské léčebny

6O km ( 30 km nordic running + 30 km nordic walking )

čas  - 7hodin 32minut

Start v 8:00. Bylo to náročné, na krev, ale užili jsme si to. Počasí se nám měnilo co hodinu, ale nakonec jsme i to zvládli(viz. fotogalerie pod textem). Děkujeme všem, kteří nás osobně během dne přišli pozdravit, povzbudit a kamarádovi Liborovi ze supportu donést, nejen polévku :)  V neposlední řadě jsme rádi a potěšeni, že jste si mohli vyzkoušet základy nordic walking a o čem je. Jak ten rekreačně kondiční, tak v závodní podobě. Někteří z vás dokonce stihli i navštívit nádhernou Slovanskou epopej! A pro mě osobně bylo úžasné a překvapivé setkání po 20 letech s Míšou, mou spolužačkou z vysoké školy, studia oboru rekreologie v Olomouci. Děkuju Mišo :) 

A více za mě? Potvrzuje se mi, že už je čas skončit, po těchto benefičních výzvách. Nepokoušet své zdraví. Mé tělo i hlava už říká dost, jít neustále přes bolest, únavu až na dno svých veškerých sil. Za ty roky, už to stačilo a je třeba se věnovat, pro mě nyní, smysluplnějším věcem. Nejsu profesionální sportovec, mám skvělou práci, úžasnou rodinu a děti, spoustu přátel, ozdravné aktivity pro veřejnost, milované housle :),.... Nechci se hnát za překonáváním svých fyzických možností. Už také nejsu nejmladší.  A jak už jsem dříve sdělil, tyto výzvy nejsou o rekordních výkonech. Výkony nejsou již mou prioritní motivací. Jen bych rád svými možnostmi třeba někoho inspiroval, např. pomohl najít cestu z tápajících myšlenek. Především bych těmito výzvami rád povzbudil veřejnost o podporu Jihomoravských dětských léčeben. Také aby se lidé zamysleli, co je v životě důležité a co malichernost. A nakonec. Ať už je současná pandemická situace jakákoliv, snažme se v tom najít smysl. Nestěžovat si stále na něco. Radujme se z každého dne, z maličkostí a třeba i z malých detailů, co nám dny přinášejí. 

Další prosincovou benefiční výzvu 2/6 v Rohožníku na Slovensku jsem se rozhodl bohužel zrušit a přesunout na neurčito. Stávající pandemická situace je taková, jaká je. Jako alternativa bylo zvoleno mé rodné město Znojmo a výzva bude vykonána v Národním parku Podyjí!

Děkuju a přeju vám všem krásný adventní čas. Opatrujte se přátelé. Váš Janek :)

A nezapomeňte, že: ,,Není důležité zvítězit, ale neprohrát se sebou samým"

Děkujeme mnohokrát, že pomůžete podpořit Jihomoravské dětské léčebny!! Jak můžete pomoci, viz. leták pod fotogalerií!!

Pro zvětšení, klikni jednotlivá fota.

Pro zvětšení klikni jednotlivé letáky.

Leták k benefičním výzvám ke stažení: