ČINNOST OD ROKU 2008

ZDRAVÍ - REKREACE - FITNESS - SPORT 

originální tréninkový koncept nordic walking  Janka Vajčnera 
nabízí efektivní programy, kombinace stylů a modifikací nordic walking podle individuálních potřeb, možností a cílů jedince a skupin dle stejného cílového zaměření:

Modern nordic walking - ozdravně rekreační pohybová terapie, kompenzační a pro fázi recovery (zotavení) 

Original nordic walking - rekreačně sportovní, fitness, kondiční 

Power nordic walking - sportovně výkonnostní, závodní 

Předáváme zkušenosti, učíme teorii v praxi a praxi z praxe.

Doplňkové nordic aktivity: 

Nordic running - běh s holemi, výuka vedená vlastní metodikou. Rekreační, fitness, sportovní, výkonnostní

Nordic gym - cvičení s holemi pro kondici i rehabilitaci a se speciálními posilovacími gumami

Více též na profilu Janek Vajčner
Základem je pro nás OZDRAVNÁ POHYBOVÁ TERAPIE NORDIC WALKING 

což je koncept, který vychází z nejnovějších vědeckých poznatků v oblasti tělovědy, jako např. fyzioterapie, rehabilitace a biomechaniky chůze, interního lékařství, funkční anatomie, atd.

Principem je zvládnutí a osvojení si přirozené vzpřímené chůze, v aktivním postoji. Při správném a technicky zvládnutém využití a zapojení nordic walking holí, dochází k ideální a efektivní aktivizaci maxima svalů, tím je vhodnou tréninkovou formou celého pohybového aparátu. Hlavním principem této modifikace stylu nordic walking je, že se téměř shoduje s běžnou, vzpřímenou chůzí bez holí. Hole při chůzi podporují vzpřímené držení těla a ideálně zapojují a zároveň nepřetěžují svaly a pohybový aparát horní a dolní poloviny těla. Tato pohybová terapie nordic walking je komplexní, ozdravně pohybová aktivita, vhodná pro fázi zotavení(recovery) a prevenci - napříč mnoha diagnózami a jako doplněk pro další sportovně zaměřené styly nordic walking.

Tuto pohybovou terapeutickou techniku a styl chůze nordic walking nelze efektivně vykonávat ve verzi fitness, sportovní a výkonnostní !!  

Tím, že se dlouhodobě věnujeme i dětem a osobám se speciálními pohybovými, mentálními a vzdělávacími potřebami, lidem kombinovaně postiženým, využíváme své zkušenosti a jedinečné know-how i v metodice nordic walking.  

ŠKOLÍME, VZDĚLÁVÁME, UČÍME A PROPAGUJEME NORDIC WALKING PROGRESS NA KONGRESECH, SYMPOZIÍCH, WORKSHOPECH, AKCÍCH, ALE I JAKO DOPROVODNÝ PROGRAM TŘEBA S KOLOBĚŽKOU

VZDĚLÁVÁME TRENÉRY, PEDAGOGY, LÉKAŘE A ŠIROKOU VEŘEJNOST.
SPOLUPRACUJEME S ODBORNÍKY,
např. nemocnice u sv. Anny v Brně,  soukromé tělovýchovné a fyzioterapeutické kliniky a ambulance, konzultujeme s dalšími profesionály z různých oborů.

SAMOZŘEJMOST JE SESTAVENÍ JEDINEČNÝCH ZÁŽITKOVÝCH PROGRAMŮ DLE PŘÁNÍ A NAŠICH DOPORUČENÍ - KREATIVITĚ SE MEZE NEKLADOU :) Například oblíbený program CUVÉE AKTIVITY MORAVA, WalkLor, Beseda za chůze s Janek Vajčner 

Srdečně Vás zveme do světa NORDIC WALKING PROGRESS na Slovácku :)