POWER NORDIC CAMP 

 POWER NORDIC TRAINING CONCEPT 

13. - 15.11. 2020 

i individuálně se zaměřením pro různé sporty

Heslo kempu:,, NENÍ DŮLEŽITÉ ZVÍTĚZIT, ALE NEPROHRÁT SE SEBOU SAMÝM"
POWER NORDIC TRAINING CONCEPT - první a jediný svého druhu v České republice!!

EFEKTIVNÍ A FUNKČNÍ POTENCIÁL TVÉ SPORTOVNÍ PŘÍPRAVY A TRÉNINKŮ (individuálních i skupinově/týmově organizovaných)

Na tomto tréninkovém kempu se seznámíte se základní variantou tohoto konceptu, primárně zaměřeného na sportovní přípravu pro nordic walking a jeho využití do dalších sportovních odvětví (viz. program níže). Další programové a obsahové varianty, především dle cílového zaměření sportovní přípravy různých sportů, budeme realizovat následně nebo dle dohody a zájmu, vč. individuálních potřeb, možností a cílů zájemců z řad sportovců, trenérů, instruktorů, tělovýchovných pracovníků a pedagogů.

lokalita - město Jevišovice www.JEVISOVICE.cz , okres Znojmo, země Morava

zázemí - penzion Šalamoun www.SALAMOUN.com 

DŮLEŽITÉ INFORMACE NÍŽE, po celé stránce!

S ČÍM a KÝM SE SEZNÁMÍTE? CO VŠE NAKOUSNETE A OCHUTNÁTE na vlastní kůži? O ČEM MŮŽEME DISKUTOVAT? 

PROGRAMOVÁ NÁPLŇ BUDE VELMI PESTRÁ A BUDE ROZDĚLENA DO NĚKOLIKA BLOKŮ, časově po cca 30, 60, 90, 120 minutách. Program je koncipován tak, abychom od každého vyzkoušely zásadní priority a získali jste dovednosti, inspirace a informace pro další osobní rozvoj. Proto již nyní upozorňuji, že u některých aktivit a edukací nepůjde o hlubší a mega odborné informační tsunami. Taktéž nezabrousíme do některých oblastí, které pro tento kemp nepovažuji za důležité. Od toho budou další formy edukační a sportovní kempy, vč. individuálně složených programů pro sportovce různých skupin zaměření a stupně výkonnosti, cíle! 

A jak říkal můj stařeček, Jano Strážnický:,, Vinařem se učíš celý život". A to stejné platí i u nordic walking a dalších sportovních, pohybových, ozdravných či jiných aktivit.

PROGRAMOVÁ NÁPLŇ - TEORIE V PRAXI A PRAXE Z PRAXE

 • POHYBOVÁ CHARAKTERISTIKA NORDIC WALKING
 • FYZIOLOGICKÉ A BIOMECHANICKÉ PŘEDPOKLADY PRO NORDIC WALKING
 • SPORTOVNÍ TRÉNINK NORDIC WALKING
 • SLOŽKY SPORTOVNÍHO TRÉNINKU - kondiční příprava, technická příprava, taktická příprava, psychologická příprava
 • VŠEOBECNÁ TĚLESNÁ PŘÍPRAVA - nordic walking a nordic running (obecně), část atletická, gymnastická, různé druhy posilování, jízda na koloběžce (všeobecně)
 • SPECIÁLNÍ TĚLESNÁ PŘÍPRAVA - sportovní a power technika nordic walking, nordic running + imitace, nordic fitness, nordic walking v různých terénech, jízda na koloběžce (specifika pro sílu, odraz, vytrvalost, zážitek,....), simulace
 • ŘÍZENÍ SPORTOVNÍHO TRÉNINKU NORDIC WALKING
 • NORDIC WALKING PRO VŠESTRANNÝ ROZVOJ V ETAPÁCH SPORTOVNÍ PŘÍPRAVY ( fotbal, atletika, běh, horský běh, plavání, tenis,....)
 • MODERN NORDIC WALKING (nejzdravější forma nordic walking) a koloběh - VYUŽITÍ ve fázi recovery/zotavení, rehabilitaci, rekondici a pro trvale udržitelné zdraví - implementace do etap sportovní přípravy různých sportovních a výkonnostních skupin
 • REGENERACE (za předpokladu rozvolnění covid restrikcí) - wellness a sauna u penzionu ŠALAMOUN
 • FUNKČNÍ ANATOMIE PONOŽEK - naučíme Vás nosit ponožky. Specifika materiálů a úpletů, jejich umístění v ponožce, proč a jaká ponožka nejen pro nordic walking, ale i pro další sporty, profese, volný čas. Spolupráce s vývojáři a výrobci PONDY K, Třebíč 
 • ANATOMIE NORDIC WALKING HOLÍ - tipy, návody, doporučení, vychytávky, materiály, hroty, rukavičky,.......
 • PŘEDSTAVENÍ MORAVSKÝCH KOLOBĚŽEK KOSTKA, pilotních projektů TĚLÁK NÁS BAVÍ a KOSTKA active

!! DŮLEŽITÉ INFORMACE PRO ZÁJEMCE !!

!! pozor, omezená kapacita účastníků, max. 10 !!

Tento specializovaný tréninkový - sportovní kemp je primárně určen pokročilým nordic walkerům. Kde se u zájemců předpokládá určitý stupeň kondice a též zvládání alespoň základů obecně známé techniky severské chůze, prošli nebo se pravidelně účastní programů s instruktorem, ale též se věnují vlastnímu individuálnímu tréninku.

Kemp je nadále vhodný pro trenéry, instruktory pohybových aktivit a výkonnostní sportovce  (fotbalisty, běžce, atlety, volejbalisty, triatlonisty, plavce, lyžaře, tenisty, golfisty,  hokejisty, vysokohorské turisty, trailisty, .....), kdy získají povědomí o nových progressivních metodách sportovního tréninku.  Nahlédnou pod pokličku, PROČ A JAK na nordic walking a s tím navazující nordic running, nordic fitness a koloběh, pro jejich individuální sportovní zaměření. Pro tuto kategorii NE současných nordic walkerů je vstupní podmínkou účasti na kempu absolvování NORDIC WALKING - individuální proškolení, mini kurz, základní kurz, atd. Kemp není určen pro úplné nepolíbené nordic walking začátečníky. Proto doporučujeme se proškolit před kempem do základů. Jak u třeba mě (Janek) nebo u některých doporučených instruktorů např. ze sítě instruktorů NORDIC WALKING POINT (Nordic sports), SLOVENSKÁ ASOCIACE NWČESKOMORAVSKÁ FEDERACE NORDIC WALKING, ZELENÁ TĚLOCVIČNA - instruktoři na Moravě, ZELENÁ TĚLOCVIČNA - instruktoři v Čechách nebo mě pro doporučení instruktora kontaktujte.

NORDIC WALKING a doplňkově NORDIC RUNNING A KOLOBĚH jsou nejen vhodným tréninkovým doplňkem všeobecné sportovní přípravy pro zvýšení výkonnosti, ale též doporučenými aktivitami pro fázi ZOTAVENÍ, REGENERACI, REHABILITACI A REKONDICI. V tomto rehab zaměření je však důležité se držet zásad. A to nejen v technickém provedení pohybu uvedených aktivit!! S těmito zásadami se na našem kempu seznámíte a je základem pro následné pochopení metodiky, sportovní techniky a zaměření těchto aktivit pro rozvoj výkonnosti!!

Kemp se uskuteční za každého počasí, proto je nutné na to myslet. Převážná část aktivit bude venku.

Další podmínkou jsou vlastní nordic walking hole - doporučujeme s pevnou délkou, tedy ne teleskopické, ne skládací. Já doporučuji hole karbonové a pokud budou mít hrot race zobáček, tak super. Do technických vychytávek, materiálů, atd. Vás též zasvětíme. Kdo nemá, doporučuju zakoupit třeba zde Alpitrek, Nordic Sports, Chodec, LBS , Škola chůze, Swix shop nebo u instruktorů nordic walking!

No a když jsme u těch holí, tak je nutné míti i vlastní hole na nordic running. Tyto hole by měly být o cca 15 cm delší než Vaše hole na nordic walking. Proč? I to Vám prakticky a funkční technikou běhu s holemi zdůvodníme :) I u těchto holí doporučuji pevnou délku. Mohou se použít samozřejmě hole na nordic walking, ale ty se běžně dělají max. do délky 135cm. Hole na nordic running o délkách vyšších doporučuji zakoupit na NORDIC SPORTS nebo Alpitrek . Pokud si nevyberete mohu doporučit. Každopádně můžete využít hole na běžecké lyžování od jiných výrobců, dodržujte však doporučenou délku cca 15 cm delší, jak Vaše nordic walking hole. Zde je jen doporučené vyměnit košíčkovou koncovku s hrotem na hrot nordic walkingový (opět doporučuju race zobáček)

Dále si vezměte oblečení a obuv do fitka, karimatku, plavky, cyklo přilbu, ledvinku nebo malý běžecký (cyklo) batůžek.

Moravskou koloběžku KOSTKA Vám velmi rádi zapůjčíme. Ale pokud budete chtít, doporučíme Vám vhodný model a zajistíme nákup za zvýhodněnou cenu!

SLUŽBY PENZIONU ŠALAMOUN pro náš tréninkový kemp

 • PLNÁ PENZE - 2x snídaně, 2x oběd, 2x večeře
 • 2, 3, 4 lůžkové pokoje nebo apartmány
 • SAUNA
 • RESTAURACE
 • VENKOVNÍ BAZÉN pro otužilce :)
 • 100m od penzionu potraviny, drogerie
 • 200m od penzionu bankomat
 • 300m od penzionu kostel

CENA POWER KEMPU: 2 900,- Kč a zahrnuje vše výše uvedené + pár bonusovek :)

Minimální počet účastníků 4 a maximální 10. 

Po PŘIHLÁŠENÍ Vás budeme kontaktovat s dalšími informacemi k platbě a organizaci. 

STORNO podmínky - v případě zrušení akce ze strany organizátora se vrací 100% částky. V případě storna z VAŠÍ strany do 10.11. , vrátíme Vám 100%. Po tomto datu v případě storna z Vaší strany vracíme 80%. Změna programu vyhrazena. 

PŘIHLÁŠENÍ